Aktualności 2023/2024

W dniu 26 kwietnia 2024r dzieci z najstarszej grupy „Tygryski” wzięły udział w III Gminnym Rajdzie w Barwach Narodowych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 SKKT Włóczykij.

Rajd rozpoczął się pod pomnikiem Orła Białego w Miastku przemówieniem dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1. Następnie dzieci z różnych placówek przemaszerowały ulicami Miastka. Rajd zakończył się na boisku Szkoły Podstawowej nr 1.

Dzieci dostały dyplom i upominki za udział w Rajdzie. Dodatkowo dla uczestników Rajdu przygotowane były napoje i gorąca grochówka.

Czytaj więcej: Rajd w Barwach Narodowych

W dniu 25 kwietnia 2024r. w ramach Wiosny Literackiej 2024 a także współpracy z Biblioteka Pedagogiczną w Miastku nasze przedszkole odwiedziła autorka książek dla dzieci pani Renata Piątkowska.

Autorka opowiedziała w kilku zdaniach o sobie, o tym jak tworzy książki dla dzieci. Nastepnie zaprezentowała i przeczytała fragmenty swoich książek.

Na zakończenie spotkania, dzieci mogły kupić wybraną przez siebie książkę. Dostały także autograf od samej autorki.

Czytaj więcej: Spotkanie z autorką książek dla dzieci

W dniu 25 kwietnia 2024r odbył się w naszym przedszkolu konkurs wiedzy o emocjach, pt. Z EMOCJAMI ZA PAN BRAT. Organizatorem konkursu jest Wioletta Małkiewicz.

W konkursie wzięło udział po 12 dzieci, po troje dzieci z czterech grup: Biedronki, Kotki, Żabki, Tygryski.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: 4-latki i 5-latki. W pierwszej kategorii wygrały Biedronki. W drugiej kategorii zwyciężyły Tygryski.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone.

Czytaj więcej: Konkurs Z EMOCJAMI ZA PAN BRAT

W dniu 19 kwietnia 2024r. nasze przedszkolaki wzięły udział w audycji muzycznej pt. "Muzyczny rollercoaster" w wykonaniu muzyków z Agencji Artystycznej ARTIZMA z Koszalina.

Nasze przedszkolaki zostały zabrane w wycieczkę muzyczną po różnych krajach a nawet kontynentach. Były piękne śpiewy, tańce i gra na instrumentach.

Czytaj więcej: Muzyczny rollercoaster

W dniu 11 kwietnia 2024r. w naszym przedszkolu odbył się gminny konkurs piosenki angielskiej pt."I like to sing"

W konkursie wzięło udział 18 dzieci z 6 placówek: Przedszkole Miejskie nr 1 w Miastku, Przedszkole Miejskie nr 3 im. Przyjaciół Stumilowego Lasu w Miastku, Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Miastku, Szkoła Podstawowa nr 3 im Jana Pawła II w Miastku, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kamnicy, Przedszkole przy SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wałdowie.

Czytaj więcej: Gminny konkurs piosenki angielskiej

W dniu 22 marca 2024r. nasze przedszkolaki wzięły udział w koncercie muzycznym w wykonaniu muzyków z Agencji Artystycznej ARTIZMA z Koszalina. Było to już nasze wspólne trzecie spotkanie.

Tym razem tematem wiodącym był "Bal u króla". Dzieci jak zawsze mogły wysłuchać pięknych utworów, zobaczyć a także zagrać na instrumentach muzycznych.

Czytaj więcej: Bal u króla

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZMIANY WYSOKOŚCI OPŁAT
ZA KORZYSTANIE Z WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Miastku informuje, że  zgodnie z Uchwałą Nr LXX/638/2024 z dnia 26 stycznia 2024 r. w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym w publicznych przedszkolach oraz oddziałach przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miastko od 20 marca 2024r. opłata za każdą rozpoczętą godzinę poza 5 godzinami bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki wynosi 1,30 zł.

Dotychczas obowiązywała stawka 1,14 zł.

Dyrektor przedszkola: Teresa Borowska

Uchwała nr LXX/638/2024 Rady Miejskiej w Miastku

W dniu 20 lutego 2024r. dzieci z dwóch najstrszych grup: Tygryski i Żabki poszły do Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku na Przedszkoliadę.

Celem Przedszkoliady jest popularowanie aktywności fizycznej, przeciwdziałanie otyłości, zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej i wspólnej zabawy.

Naszym przedszkolakom bardzo podobały się ćwiczenia i różnorodne konkurencje. Do przedszkola wracały zmęczone i bardzo zadowolone.

Czytaj więcej: Przedszkoliada w SP 3