W dniach 22 i 23 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla starszaków. Przedszkolaki po raz ostatni zaprezentowały program artystyczny:tańczyły poloneza, recytowały wiersze, grały na instrumentach, śpiewały piosenki.

Pani Dyrektor wręczyła naszym absolwentom dyplomy ukończenia przedszkola.

Zobacz zdjęcia:  Zakończenie roku szkolnego

W dniu pierwszego czerwca z okazji Dnia Dziecka a także dnia Mamy i Taty zorganizowany został w naszym przedszkolu PIKNIK RODZINNY. Był to bardzo dobry czas na zabawę i poznawanie siebie nawzajem.

Dziękujemy rodzicom za to, że byli razem z nami.

Zobacz zdjęcia:  Piknik rodzinny

W dniu 22 kwietnia w naszym przedszkolu z okazji DNIA ZIEMI odbyło się przedstawienie słowno-muzyczne pt. Leśne wróżki w wykonaniu dzieci i pań z gr. II i III.

Wspólnie śpiewaliśmy piosenki o przyrodzie, bawiliśmy się razem. Grupa IV zatańczyła taniec z chustami,a na koniec każda grupa otrzymała zadanie do wykonania Drzewo przyjaźni.

Zobacz zdjęcia:  Dzień Ziemi

W środę 30 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola poszły do kina MGOK na spektakl pt. CZERWONY KAPTUREK w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Bilety zostały zakupione ze składek na Radę Rodziców. Dziękujemy za terminowe wpłaty.

Dzieciom bardzo spektakl się podobał i chetnie o nim rozmawiały, wcielały się w role.

Pełny opis przedstawienia jest dostępny pod linkiem

Grupa V przygotowała dla wszystkich dzieci w przedszkolu oraz swoich rodziców program artystyczny pt. Wielkanocne zwyczaje – Wielkanoc w kurniku. Wszyscy obecni mogli posłuchać piosenek, wierszy, zobaczyć taniec a także dostać piękny rysunek ze świątecznymi życzeniami.

Zobacz zdjęcia:  Wielkanocne zwyczaje

W tym dniu przedszkolaki wyruszyły z przedszkola by pożegnać Marzannę - Zimową Pannę i powitać Wiosnę. Dzieci przebrane na kolor zielony, z instrumentami perkusyjnymi, balonami, wiatraczkami i piosenką starały się przegonić panującą jeszcze zimną Zimę. Dbając o naszą przyrodę już od wielu lat nie topimy Marzanny by nie zanieczyszczać rzek. Marzanna zasypia na przedszkolnym leżaku, by poczekać na przyjście Zimy za rok.

Zobacz zdjęcia:  Ekologiczny, zielony Pierwszy Dzień Wiosny!

Dni otwarte w naszym przedszkolu trwały trzy dni (15-17 marca). We wtorek nasze przedszkolaki maszerowały ulicami Miastka zachęcając spotkane dzieci do odwiedzenia naszego przedszkola. W środę po południu i w czwartek rano przyszli rodzice, którzy chcieliby zobaczyć nasze przedszkole, poznać przyszłych opiekunów swoich dzieci a także zobaczyć jak ich maluchy radzą sobie w nowym miejscu.

Zobacz zdjęcia:  Dni otwarte

15-26 II 2016r.
ŻYCZYMY UDANYCH I BEZPIECZNYCH
FERII ZIMOWYCH

W dniu 15 stycznia w naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy.

Wszystkie dzieci przebrane były za swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Wśród dziewczynek najwięcej było księżniczek a szczególnie Elzy. Chłopcy natomiast przebrani byli za spidermana, ninja, żołnierzy, policjantów, piratów i wielu innych.

Bal prowadziły panie ze szkółki ruchu i tańca Fantazja. Dzieciom bardzo podobały się bańki, zabawy taneczne a także konkursy w których chętnie brały udział. W połowie balu przyszedł do nas bardzo miły i oczekiwany gość w czerwonym ubraniu i z wielki workiem na plecach. Odłożył worek na chwilę i razem tańczyliśmy. Byliśmy bardzo ciekawi, co Mikołaj ma w worku, dlatego tez zaprosiliśmy go do naszych sal. Tam zaśpiewaliśmy mu piosenki, powiedzieliśmy wierszyki. W nagrodę dostaliśmy prezenty.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy