"Szukaj własnej drogi. Poznaj siebie, zanim zechcesz dzieci poznać. Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny, zanim dzieciom poczniesz wykreślać zakres praw i obowiązków. Ze wszystkich sam jesteś dzieckiem, które musisz poznać, wychować i wykształcić przede wszystkim" Janusz Korczak
W dniu 8 maja na Pasiece odbył się wyjątkowy Dzień Dziecka. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji, wśród których znalazły się różnorodne konkurencje sportowe, gry i zabawy oraz dmuchańce. Nie zabrakło również smacznego poczęstunku – dzieci mogły delektować się kiełbaskami z grilla, watą cukrową, popcornem oraz napojami.
Wszyscy uczestnicy aktywnie brali udział w przygotowanych zabawach i konkurencjach, wykazując się dużym zaangażowaniem, energią i świetnym humorem. Dmuchańce cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.
Gorące podziękowania za udział w zbiórce dla Stowarzyszenie USZY DO GÓRY - POMAGAJ RAZEM Z NAMI
Grupa Biedronki w imieniu wszystkich naszych przedszkolaków odwiedziła schronisko dla zwierząt. Was również zapraszamy do odwiedzin w soboty i niedziele razem z opiekunami. Można wtedy zabrać pieska na spacer.
Dzieci z czterech najstarszych grup naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Miastku. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega proces oczyszczania wody oraz jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Pracownik oczyszczalni w ciekawy i przystępny sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz pokazali poszczególne etapy oczyszczania ścieków.
Wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały przekazywanych informacji, zadawały pytania i chętnie obserwowały działanie urządzeń. To spotkanie z pewnością poszerzyło wiedzę przedszkolaków na temat ochrony środowiska.
Na przełomie kwietnia i maja nasze przedszkolaki uczestniczyły w wyjątkowej wycieczce do zagrody cud, miód w Niezabyszewie, gdzie wzięły udział w ciekawych warsztatach: „Wiadomości prosto z ula” oraz „Wióry lecą”. Dzieci miały okazję zdobyć wiele interesujących informacji, rozwijać swoją ciekawość świata oraz poznawać tajniki pracy pszczół i obróbki drewna poprzez zabawę i doświadczenie.
Oprócz warsztatów na dzieci czekało wiele dodatkowych atrakcji. Przedszkolaki spędziły aktywnie czas na świeżym powietrzu, korzystając z możliwości wspólnej zabawy i integracji, dokarmiały mieszkające tam zwierzęta. Nie zabrakło również pysznego grilla oraz napojów. Wszyscy wrócili zadowoleni i zmęczeni.
W dniu 14 maja 2026 r. nasze przedszkolaki zostały zaproszone na koncert do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Miastku.
Wysłuchały gry na różnych instrumentach w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej.
Wystąpili także uczniowie klas pierwszych — absolwenci naszego przedszkola.
Była to również okazja do zaproszenia chętnych dzieci do zgłoszenia się na badanie przydatności do nauki w szkole muzycznej w nowym roku szkolnym.
Kolejny dzień Tygodnia Bibliotek 2026 za nami! Choć pogoda pokrzyżowała plany i zamiast pikniku spotkaliśmy się w Oddziale dla Dzieci, nie zabrakło świetnej zabawy i uśmiechów.
Podczas wydarzenia „Książka łączy pokolenia” gościliśmy Konrada Remelskiego, który przeczytał dzieciom swoją książkę „Historyjka o Guziku, co się bał zastrzyku”.
Z ogromna radością informujemy, że Amelia Rachfalska lat 5 otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie,, Z Chotomską przez Świat".Konkurs odbył się po raz piaty i był skierowany do dzieci od 3 roku życia uczęszczających do przedszkoli na terenie całej Polski.
Zadanie konkursu wymagało nie tylko pięknej recytacji wybranego utworu Wanda Chotomska, ale również przygotowania wyjątkowego filmu z artystyczną interpretacją wiersza.
. Amelia zachwyciła swoją wrażliwością, zaangażowaniem i dziecięcą radością płynącą z występu. To ogromny powód do dumy zarówno dla rodziców jak i nauczycieli wspierających rozwoju jej talentu. Życzymy kolejnych sukcesów oraz niegasnącej pasji do świata poezji i sztuki.
W dniu 7 maja 2026 r. w naszym przedszkolu odbyła się audycja umuzykalniająca pt. „Zdrowe piosenki”. Spotkanie poprowadziła Agencja Artystyczna Artizma.
Prowadzący zaprezentowali utwory muzyczne o tematyce zdrowego stylu życia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, śpiewały oraz wykonywały ćwiczenia ruchowe przy muzyce. Wśród zaprezentowanych piosenek znalazły się m.in.: „Śmiech to zdrowie”, „Szczotka, pasta, mydło”, „Zdrowia smaki dla dziewczyny i chłopaka”, „Ruch” oraz „Salsa”.
Z dumą informujemy, że grupa "Jeżyki" zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Technicznym „Strażnicy Czystej Planety”, organizowanym przez Przedszkole nr 1 im. Chatka Puchatka w Trzemesznie.
Konkurs został zorganizowany z okazji Dzień Ziemi i miał na celu promowanie postaw proekologicznych wśród dzieci oraz rozwijanie ich kreatywności. Uczestnicy z przedszkoli z całej Polski przygotowywali prace plastyczne i przestrzenne związane z ochroną środowiska, wykorzystując różnorodne techniki oraz materiały, często pochodzące z recyklingu.
Prace konkursowe zostały ocenione przez jury pod względem pomysłowości, estetyki oraz zgodności z tematyką ekologiczną. Najlepsze z nich zaprezentowano na wystawie plenerowej w Trzemeszno.
Grupa „Jeżyki” przygotowała dla wszystkich przedszkolaków przedstawienie z okazji Dnia Ziemi.
Dzieci zaprezentowały kreatywne stroje wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu, promując postawy ekologiczne oraz troskę o środowisko naturalne.
Podczas występu nie zabrakło również piosenek oraz tańców o tematyce ekologicznej, które stworzyły wyjątkową atmosferę i zaangażowały wszystkich uczestników. Mali artyści zaprezentowali swoje stroje na specjalnie przygotowanym czerwonym dywanie, wzbudzając zachwyt publiczności i pokazując, że moda może iść w parze z dbałością o naszą planetę.
|
Przedszkole Miejskie nr 1; ul. Koszalińska 19; 77-200 Miastko; NIP: 842-13-31-690; Regon: 770500290; tel./fax. 59 857 25 37; e-mail: przedszkole1@miastko.pl; www.przedszkole1miastko.pl |